Unitas on 2008. aastal Tallinnas asutatud sihtasutus, mille eesmärk on totalitaarsete režiimide ja ideoloogiate inimvaenulikkuse teadvustamine. Sihtasutuse asutajad on Mart Laar, Meelis Niinepuu ja Damian von Stauffenberg. Sihtasutus kuulub Euroopa Mälu ja Süüme Koostöökogu asutajaliikmete hulka.


Põhikiri


Asutajad

Mart Laar

Mart Laar

Mart Laar on Eesti poliitik, ajaloolane ja kirjanik. Ta on kahekordne peaminister, olnud Eesti Kongressi ja Põhiseaduse Assamblee liige ning kuulunud alates 1992. aastast kõikidesse Riigikogu koosseisudesse, kirjutanud kümneid raamatuid ning mitmete ajalooõpikute kaasautor. Talle on muuhulgas antud Milton Friedmani nimeline vabaduse edendamise auhind.
Meelis Niinepuu

Meelis Niinepuu

Meelis Niinepuu on ühiskondlikult aktiivne Eesti ettevõtja.
Damian von Stauffenberg

Damian von Stauffenberg

Damian von Stauffenberg on Educational Initiative for Central and Eastern Europe-i, mis toetab vaba ühiskonna arengut Kesk ja Ida-Euroopas, president, ning väikelaenudega tegeleva reitinguagentuuri MicroRate asutaja ja esimees. Varasemalt töötanud Maailmapangas ja selle erasektorisse kuuluvas partnerettevõttes International Finance Corporation.

Nõukogu

Sihtasutuse nõukogu koosneb inimestest, kes on võimelised kõige paremini organisatsiooni kulgu juhtima. Nõukogu liikmed vastutavad organisatsiooni tegevuse strateegilise planeerimise, rahastuse ja auditeerimise eest.

Nõukogu liikmed perioodil 2014-2018:

  • Toomas Hiio – Eesti Mälu Instituudi juhatuse liige
  • Aet Kukk – Inimõiguste Instituudi tegevjuht
  • Meelis Niinepuu – Sihtasutuse Unitas kaasasutaja
  • Kadri Viires – MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Eesti Kunstiakadeemia lektor ja kuraator
  • Mariann Rikka – Haridus- ja Teadusministeeriumi peaekspert

Meeskond

Anna Hints

Anna Hints

Režissöör

Anna on projekti Kogu Me Lugu režissöör ja intervjueerija. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafia ning Balti Filmi- ja Meediakoolis filmirežii eriala.

Elmar Gams

Elmar Gams

Projektijuht

Elmar viib ellu sihtasutuse erinevad projekte. Ta on omandamas MA kraadi ajaloos Tallinna Ülikoolis.

Michaela Snopková

Michaela Snopková

Projektijuht

Michaela viib ellu sihtasutuse erinevaid levi- ja ühismeedia tegevusi. Ta on omandamas MA kraadi riigiteadustes Sciences-Po Paris Ülikoolis.

Mihkel-Mikelis Putrinš

Mihkel-Mikelis Putrinš

Veebiinsener

Mihkel arendab Kogu Me Lugu veebipõhist õppeplatvormi. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis matemaatikat ja sellega seotud erialasid.

Sandra Vokk

Sandra Vokk

Tegevjuht

(+372) 50 64450

Sandra juhib sihtasutuse tegevust üldiselt. Tal on BA kraad Lähis-Ida ja Aasia õpingutes Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudist ja MSc sotsiaalantropoloogias Oxfordi Ülikoolist.


Toetajad


Partnerid


Tegevusaruanne


Arengukava 2015-2018


Sümboolika


Publikatsioonid

The Power of Freedom: Central and Eastern Europe after 1945

The Power of Freedom: Central and Eastern Europe after 1945

Mart Laari raamat "The Power of Freedom: Central and Eastern Europe after 1945" ("Vabaduse võim. Kesk ja Ida-Euroopa pärast 1945. aastat") kirjeldab Kesk- ja Ida-Euroopa saatust Teises Maailmasõjas, kommunismi kehtestamist, võitlust selle vastu ja kommunismi kukutamist, ning Kesk- ja Ida-Euroopa arengut möödunud 20 aasta jooksul.
Telli e-raamat Amazonist
Telli e-raamat iTunes-ist
Telli raamat Krisostomusest
Hulgitellimuste esitamiseks võtke meiega ühendust.
Läänemere piirkonna ajalugu: Noorte teadlikkus, riiklikud ainekavad ja haridus

Läänemere piirkonna ajalugu: Noorte teadlikkus, riiklikud ainekavad ja haridus

2010-2014 viis Sihtasutus Unitas koostöös Läti Okupatsioonide Muuseumiga läbi Läänemere piirkonna ajalooharidust puudutava uuringu. Raamat sisaldab kolmes jaos tehtud uuringu tulemusi: õpilaste teadlikkust, riiklike ainekavade sisu ja seda, kuidas õpetajad piirkonna ajalugu käsitlevad.
Uuringutulemused: bridgingthebaltic.org
Strateegia: bridgingthebaltic.org
Historical Memory Versus Communist Identity

Historical Memory Versus Communist Identity

Raamat sisaldab akadeemilisi artikleid, mis käsitlevad peamiselt konflikti erinevate Ida- ja Kesk-Euroopa Nõukogude-tüüpi kommunistlike riikide ametliku kommunistliku identiteedi ja rahva ajaloolise mälu vahel, ning selle konflikti tagajärgi.
Tellimiseks võtke meiega ühendust