Eesti Mälu Instituut

Eesti Mälu Instituut ja tema eelkäija on alates 1998. aastast Eestis uurinud inimvaenulike režiimide toime pandud rahvusvahelisi kuritegusid ja inimõiguste rikkumisi ning totalitaarseid ideoloogiaid, mis on niisugused režiimid põhjustanud. Uurimistulemuste ja teavitustööga on instituudi eesmärgiks ka 21. sajandi inimvaenulike režiimide tõrjumine ning aktiivselt nii riiklikus kui rahvusvahelises haridus- ja teavitustöös osalemine.

 

Töötajad

 

Meelis Maripuu (PhD)
Juhatuse esimees
meelis.maripuu@mnemosyne.ee

 

Martin Andreller
Juhatuse liige
martin.andreller@mnemosyne.ee

 

Toomas Hiio
Uurimisjuht
toomas.hiio@mnemosyne.ee

 

Meelis Saueauk (PhD)
Vanemteadur
meelis.saueauk@mnemosyne.ee

 

Peeter Kaasik (PhD)
Vanemteadur
peeter.kaasik@mnemosyne.ee

 

Olev Liivik (PhD)
Vanemteadur
olev.liivik@mnemosyne.ee

 

Elmar Gams
Kogu Me Lugu juht
elmar.gams@mnemosyne.ee

 

Aivar Niglas
Teadur
aivar.niglas@mnemosyne.ee

 

Hiljar Tammela
Teadur
hiljar.tammela@mnemosyne.ee

 

Eli Pilve
Teadur-projektijuht
eli.pilve@mnemosyne.ee

 

Allar Tui
Kommunikatsioonispetsialist
allar.tui@mnemosyne.ee

 

Marju Meschin
Toimetaja-Projektijuht
marju.meschin@mnemosyne.ee

 

Mihkel Putrinš
Veebiinsener

 

Ann Heinsalu
Andmehaldur
ann.heinsalu@mnemosyne.ee

 

Heldin Allik
Andmehaldur
heldin.allik@mnemosyne.ee

 

Ülle Kraft
Andmehaldur
ulle.kraft@mnemosyne.ee

 

Marko Poolamets
Audiovisuaalne meedia ja turundus
marko.poolamets@mnemosyne.ee

 

Nõukogu Liikmed

Meelis Niinepuu
Ettevõtja, Eesti Mälu Instituudi kaasasutaja, nõukogu esimees

Aet Kukk
Inimõiguste Instituudi tegevjuht

Lauri Mälksoo
Õigusteadlane, Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor, Eesti Mälu Instituudi kaasasutaja

Raul Rebane
Ajakirjanik, kommunikatsioonikonsultant

Tõnu-Andrus Tannberg
Ajaloolane, Tartu Ülikooli lähiajaloo professor, Eesti Mälu Instituudi kaasasutaja

Rahvusvaheline õpetatud kogu

Eesti Mälu Instituudi algataja:

Toomas Hendrik Ilves
Eesti Vabariigi president 2006–2016

Esimees:
Enrique Barón Crespo (Hispaania)
Õigus- ja majandusteadlane, Euroopa Parlamendi president 1989–1992

Liikmed:
Timothy Garton Ash (Suurbritannia)
Oxfordi ülikooli Euroopa uuringute professor, Oxfordi ülikooli St. Anthony kolledži Isaiah Berlini lektoraadi juhtivteadur ja Stanfordi ülikooli Hooveri instituudi vanemteadur

Kristian Gerner (Rootsi)
Lundi ülikooli emeriitprofessor, ajaloolane

Paavo Keisalo (Soome)
erudiplomaat, oli aastatel 1999–2009 minister Max Jakobsoni abi tema kohustustes Inimsusvastaste Kuritegude Uurimise Eesti Rahvusvahelise Komisjoni esimehena

Nicholas Lane (Ameerika Ühendriigid)
Ameerika Juudi Komitee endine asepresident ja rahvusvaheliste suhete komisjoni esimees, 1999–2009 Inimsusvastaste Kuritegude Uurimise Eesti Rahvusvahelise Komisjoni liige

Lasse Lehtinen (Soome)
kirjanik, PhD (poliitiline ajalugu), 2004–2009 Euroopa Parlamendi liige

Markus Meckel (Saksamaa)
usuteadlane ja poliitik, Saksa DV välisminister aprillist augustini 1990, Saksa Bundestagi liige 1990–2009

Norman M. Naimark (Ameerika Ühendriigid)
Stanfordi ülikooli Robert ja Florence McDonnelli lektoraadi Ida-Euroopa Uuringute professor

Yakov M. Rabkin (Kanada)
Montreali ülikooli ajalooprofessor

Pavel Žáček (Tšehhi Vabariik)
PhD (sotsiaalteadused), Totalitaarsete Režiimide Uurimise Instituudi direktor 2008-2010

 

Sümboolika

Eesti Mälu Instituudi sümboolika saate alla laadida siit.