Mis oli see riik, mis 1918. aastal loodi ja järgnenud Vabadussõjas kätte võideldi? Mis oli see, mille eest 1944. aastal sügistorme trotside põgeneti, makstes mõnelgi juhul eluga? Mis ootas ees neid, kes jäid? Okupatsioonivõimu terrori tagajärjel kaotas Eesti iga viienda oma veidi üle miljonist elanikust. Kokku mõrvati, vangistati või küüditati rohkem kui 75 000 Eesti inimest. Hinnanguliselt 80 000 inimest otsustas kõikide ohtude kiuste põgeneda vabasse maailma. Nõukogude esimene okupatsioon 1940. aastal ei olnud eesootava kohta jätnud mingeid illusioone.

Eesti Mälu Instituut kutsub taas suvekooli! Sel korral ootame osalema ennekõike Eesti juurtega gümnaasiumiastmes või bakalaureuseõppes õppivaid noori, et tutvustada Eesti ajalugu 20. sajandil ja anda võimalus luua uusi sõprussuhteid ning näha oma esivanemate kodumaad. Programm hõlmab huvitavaid ettekandeid, filmilinastusi, ekskursioone, muuseumi- ja mälupaikade külastusi, arutelusid, aga ka Eesti kauni loodusega tutvumist. Lisaks pealinnale Tallinnale, külastame Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna Tartut ning veedame päeva Viljandis. Haridusprogrammile lisaks saab ujuda rabajärves ja näha, kuidas elasid metsavennad, kes võitlesid vabaduse eest ja võõrvõimu vastu.


Teiselpool raudset eesriiet kandsid vabaduse vaimu ja ideed endas edasi need, kes läksid. 1991. aastal taastasime me ühiselt oma iseseisvuse ja saame jälle olla koos. Sellepärast tule!

Suvekool viiakse läbi inglise keeles ja suvekoolis osalemine on tasuta. Korraldaja Eesti Mälu Instituut tagab programmi, toitlustuse ja majutuse kahestes tubades. Osalejad valitakse konkursi teel ning transport Eestisse ja tagasi koju tuleb osalejatel tasuda ning korraldada ise. Kandideerimine suvekooli on avatud 30. aprillini, tulemustest teavitame 6. maiks.

Kandideeri siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSduUflfJ5yduZ3IgwAsbZqnivYd5ZVVE7MX71vqB-lSXBXGwg/viewform

Täpsem info : konkurss@mnemosyne.ee