Mis oli see riik, mis 1918. aastal loodi ja järgnenud Vabadussõjas kätte võideldi? Mis oli see, mille eest 1944. aastal sügistorme trotside põgeneti, makstes mõnelgi juhul eluga? Mis ootas ees neid, kes jäid? 

Nõukogude okupatsioonivõimu terrori tagajärjel kaotas Eesti iga viienda oma veidi üle miljonist elanikust. Kokku mõrvati, vangistati või küüditati rohkem kui 75 000 Eesti inimest. Hinnanguliselt 80 000 inimest otsustas kõikide ohtude kiuste põgeneda vabasse maailma. Nõukogude esimene okupatsioon 1940. aastal ei olnud eesootava kohta jätnud mingeid illusioone.

Eesti Mälu Instituut kutsub taas rahvusvahelisse suvekooli! Programm hõlmab huvitavaid ettekandeid, filmilinastusi, ekskursioone, muuseumi- ja mälupaikade külastusi, arutelusid, aga ka Eesti kauni loodusega tutvumist. Lisaks pealinnale Tallinnale, külastame Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna Tartut ning veedame päeva Viljandis. Haridusprogrammile lisaks saab ujuda rabajärves ja näha, kuidas elasid metsavennad, kes võitlesid vabaduse eest ja võõrvõimu vastu.

Suvekool viiakse läbi inglise keeles ja  osalemine selles on tasuta. Korraldaja Eesti Mälu Instituut tagab programmi, toitlustuse ja majutuse kahestes tubades. Osalejad valitakse konkursi teel, transport Eestisse ja tagasi koju tuleb osalejatel tasuda ning korraldada ise.

Ootame osalema ajalooõpetajaid, haridustöötajaid, ajaloo magisti- ja doktoritaseme üliõpilasi jt huvilisi. Kandideerimine suvekooli on avatud 30. aprillini, tulemustest teavitame 6. maiks.

Kandideeri siin: https://forms.gle/3WZSHihpec9R6vhd7

Täpsem info: konkurss@mnemosyne.ee