Reedel, 2. detsembril, kell 13.00 avatakse Tallinnas, Kirjanike maja esisel platsil (Harju tn 24/26) näitus “Kommunism = Rašism”.

2022. aastal said ukrainlased omal nahal tunda, milline on Vene maailma (vn Russki Mir) põlistava ideoloogia tõeline olemus. Selle võib edasi anda ühe sõnaga – rašism. Rašism nähtusena ei ole omane üksnes tänapäevale; selle juured ulatuvad tagasi kommunismiaega. Sisuliselt teenivad rašism ja kommunism sama eesmärki ning nende ideoloogiate nimel pannakse toime samasuguseid tegusid. Ukraina-teemaline dokumentaalne fotonäitus „KOMMUNISM = RAŠISM“ põhineb isiklikel lugudel, ilmestades seeläbi, et Venemaa verised teguviisid pole muutunud.

Näituse avab näituse kuraator ja Ukraina Rahvusliku Mälu Instituudi Riigiarhiivi direktor Ihor Kulõk ning Eesti Mälu Instituudi juhatuse esimees Meelis Maripuu.

Näituse veebiversioon on vaadatav siin.

Näituse on koostanud Eesti Mälu Instituudi koostööpartner Ukraina Rahvusliku Mälu Instituudi Riigiarhiiv. Näitus on eesti ja inglise keeles ning jääb avatuks 9. jaanuarini 2023. a.