Eesti Mälu Instituut kuulutab välja rahvusvahelise ideekonkursi, leidmaks parimaid lahendusi Eesti pealinna Tallinna loodavale rahvusvahelisele kommunismikuritegude muuseumile. Ideekonkursi eesmärgiks on leida muuseumile kaasaegne, atraktiivne ning külastajasõbralik arhitektuuri, ekspositsiooni ja sisekujunduse lahendus. Maailmas ainulaadne muuseum on plaanis rajada muinsuskaitse all olevasse Patarei kompleksi.

Ideekonkurss on avatud alates 1.02.2018 ja konkursitööde esitamise tähtaeg on 24.03.2018 kell 12.00. Konkursi auhinnafond on 40 000 eurot.

Patarei kompleksi puhul on tegemist Euroopas ühe suurima terviklikult säilinud klassitsistlikus stiilis militaarrajatisega. Muuseum on kavandatud umbes 5000 ruutmeetrile Patarei kompleksi idapoolses osas, kus on säilinud autentsed vangikongid, mahalaskmisruum, koridorid, vanglahoov koos vangide jalutusruumidega ja palju muud vaatamisväärset.

Planeeritava muuseumi väljapanekud tutvustavad kommunistlike režiimide tekkepõhjuseid ja kuritegusid mitmetasandiliselt: globaalselt skaalalt täpsustub fookus Euroopa sündmustele ning detailsemale ülevaatele asukohariigi ajaloost kommunistliku režiimi võimu all.

Konkursi koduleht – www.redterrormuseum.com

Vaata tutvustavat videot: