Eesti Mälu Instituut ja Eesti Arhitektuurimuuseum kutsuvad 21. augustil kell 15:00 Eesti kommunismiohvrite memoriaali albumi esitlusele. Toimumiskoht: Arhitektuurimuuseumi saal Ahtri 2, Tallinn.

Albumisse on koondatud esinduslik valik fotosid memoriaalist, lühiülevaade kommunistliku režiimi terrorist Eestis ja Maarjamäe mälestusala kujunemisloost. Piltide autorid on arhitektuurifotograaf Arne Maasik ja droonioperaator Martin Siplane.

Memoriaali kunstilisest lahendusest ja arhitektuursest omapärast räägivad üks memoriaali autoritest arhitekt Kalle Vellevoog (JVR arhitektid), kunstnik Kirke Kangro (Eesti Kunstiakadeemia) ja ajaloodoktor Meelis Maripuu (Eesti Mälu Instituut).

Üritusel osalemiseks palun pange ennast kirja hiljemalt 19. augustiks SIIN.

Esitlusel saab albumit osta soodushinnaga.

Üritus kestab kuni 1,5 tundi.

Eesti Vabariik püstitas kõigile Nõukogude Liidu poolt represseeritud Eesti inimestele pühendatud memoriaali Tallinnasse Maarjamäele 2018. aastal. See on pälvinud ühe mainekaima rahvusvahelise arhitektuuriauhinna (The International Architecture Awards) aasta ehitise tiitli (2019) ja Kultuurikapitali hea avaliku ruumi aastapreemia (2019). Arhitektuurilahenduse autorid on pälvinud Postimehe aasta inimese auhinna (2018).

Memoriaali lahenduse autorid: Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann, Tiiu Truus, Martin Prommik, Lidia Zarudnaja. Skulptuur: Kirke Kangro. Kommunismiohvrite andmekogu koostamine ja haldamine: Eesti Mälu Instituut.

Vaata ka: www.memoriaal.ee