Eesti Mälu Instituut kutsub ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajaid, noorsootöötajaid ning ajalootudengeid alates magistriastmest osalema suveülikoolis. Tutvustame Teist maailmasõda, selle järelmeid, inimsusevastaseid kuritegusid ning inimõiguste rikkumisi Eesti kogemusest lähtuvalt. Peatume ka Ukraina sõja küsimusel; totalitaarsetel režiimide ideoloogiatel, retoorikal ja mustritel, mida totalitaarsed režiimid, olenemata nimest, kasutavad. 

Suveülikooli kava raames külastame muuseume ja mälupaiku, kuulame loenguid ja viime läbi arutelusid ning töötube. Otsime vastuseid küsimustele, miks ja kuidas õpetada ning õppida ajalugu ja mida teha, kui klassiruumis põrkuvad erinevad ideoloogiad. 

Suvekoolis osalemine on tasuta. Korraldajad katavad nii majutuse- kui toidukulud; osalejad peavad ise tasuma reisikulud* Tallinnasse ja tagasi. Suveülikoolis osalejad majutatakse hotellis kahestesse tubadesse. 

Suveülikooli töökeel on inglise keel ning programm viiakse läbi 24.–29. juulini 2022. Kohad suvekoolis on piiratud. Kandideerimise tähtaeg on 7. juuni. Kandideerimise tulemustest teatame 10. juunil. 

Küsimuste korral palume pöörduda Eli Pilve poole aadressil eli.pilve@mnemosyne.ee.

*Palume reisipileteid mitte osta enne, kui korraldajad on teie kandidatuuri kinnitanud. Tungivalt soovitame teha reisikindlustuse võimalike Covid-19 piirangute katmiseks.