14. juunil, leinapäeval on kõik oodatud kommunismiohvrite memoriaalis Maarjamäel Tallinnas toimuvale tasuta mälestuskontserdile „Minevik. Olevik. Igavik“. Algus kell 20. Tulge koos sõprade ja perega!

KONTSERDIL ASTUVAD ÜLES: Lenna Kuurmaa, Ott Lepland, Liisi Koikson, Eesti tippkoor Collegium Musicale eesotsas dirigent Endrik Üksväravaga, keelpillikvartett „Prezioso“, Kadri-Ann Sumera (klaveril), Valmar Kirves (suupillil) ning helilooja ja DJ Sander Mölder.

Ilus suveõhtune sündmus toimub memoriaali „Koduaias“, kus muusika viib rännakule läbi aja – põimides mineviku ja tuleviku, mälestused ja unistused. Inimvaenuliku võimu ohvritele pühendatud kontsert kutsub meeles pidama rasket ajalookogemust ning hoidma vabadust ja inimlikkust.

KÕLAVAD: V. Tormise “Lauliku lapsepõli” ja „Mõtisklused Runneliga“, ” C. Kreeki “Õnnis on inimene“, L. Koiksoni “Sind vaid kiidan”, O. Leplandi “Kuula” ja “Kodu”, P. Uusbergi „Õhtu ilu, “Meie isa palve“, “Ma tänan sind” ja “Jumalaga”, L. Kuurma ja M. Raua “Mina jään“, T. Mägi “Palve“, O. Leplandi ja M. Kärmase “Sinuni”, A. Oiti “Unustuse jõel“ , H. Elleri “Kodumaine viis”, A. Mattiiseni “Sind surmani”, A. Susi “Matsin mulda oma õe, T. Vettiku (represseeritud helilooja) “Kuu”, P. Sarapiku “Ta lendab mesipuu poole”, A. Pärdi “Ukuaru valss”, L. Sumera „1981“.

Tasuta kontsert algab kell 20.00 ja lõpeb kell 21.30.

Memoriaali peasissepääs on Pirita teelt. Peasissepääsu kõrval on piiratud kohtadega parkla. Memoriaali juures peatuvad bussid nr 1A, 5, 8, 34A, 38 – peatuse nimi on „Mälestusvälja“. Memoriaali teine sissepääs ja parkla asuvad Lepa tänava merepoolses otsas, kuhu pääseb Kose tee ja Saare tänava kaudu.

Peakorraldaja: Eesti Mälu Instituut. Kaaskorraldajad: Justiitsministeerium, Inimõiguste Instituut.

Kunstiline juht: Endrik Üksvärav

Lavastaja: Margus Kasterpalu

Erilised tänud kontserdi toetajatele: AS Amalfi, Enn Meri, Hans H. Luik, Carri Ginter.

Info: info@mnemosyne.ee

Memoriaali veebileht: www.memoriaal.ee

Eesti Mälu Instituudi veebileht: www.mnemosyne.ee

14. juuni hommikust pärastlõunani saab Tallinna Vabaduse väljakul näha installatsiooni „Pisarate meri“.

Kell 14.00-15.00 toimub kommunismiohvrite memoriaalis riiklik mälestustseremoonia.