Reedel, 12. mail, toimus Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi ja Eesti Vabariigi Presidendi 24. ajaloo-alaste uurimistööde võistluse „Vabadus. Võrdsus. Vendlus“ auhindamine. Võistlust korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts ning auhindu pälvisid nii õpilased kui nende juhendajad.

Konkursi uurimistööde žüriisse kuulusid Eero Medijainen (Tartu Ülikool, uusima aja professor), Anu Raudsepp (Tartu Ülikool, ajaloodidaktika kaasprofessor Eesti ajaloo osakonnas), Anu Järs (ERM, teadur-kuraator) ja Andres Andresen (Tartu Ülikool, Eesti uusaja kaasprofessor). Konkursi loovtööde žüriisse kuulusid Aet Laast (Tallinna 32. keskkooli ajalooõpetaja) ja Liis Reier (Tallinna Prantsuse Lütseumi sotsiaal- ja kunstiainete õpetaja ning kaasava hariduse koordinaator). Auhindamisel osales ka Eesti Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis, kes andis kätte peapreemiad. Lisaks Vabariigi Presidendi auhindadele panid oma eripreemiad välja ka mitmed teised mäluasutused. Eesti Mälu Instituudi eripreemia žüriisse kuulus instituudi vanemteadur Meelis Saueauk.

Eesti Mälu Instituudi eripreemia põhikooliastmes pälvisid Kertu Kull ja Herta Eesmäe (juhendaja Tiina Kull) Jõgeva Põhikoolist tööga “Liivimaa talupoegade tee”. Gümnaasiumiastmes pälvisid eripreemia Liisi Parm (juhendaja Kaja Kenk) Võru Gümnaasiumist tööga “Misso valla talupoegade kohtuasjad 19. sajandi viimasel veerandil” ning Ott Kahar (juhendaja Aileriin Lelov) Tallinna Saksa Gümnaasiumist tööga “Märtsiküüditamine läbi vanavanemate silmade”.

Soovime neile palju õnne!

Sügisel kuulutab Eesti Vabariigi President võistluse välja 25. korda ning uueks teemaks on “Võitjad ja kaotajad”.