Kutsume kõiki huvilisi teisipäeval, 26. märtsil, kell 18:00 Eesti Mälu Instituudi saali (Tõnismägi 8, Tallinn) mängufilmi „Äratus“ (1989) linastusele.

1949. aasta 25. märtsi öö, täiskuu Eestimaa kohal. Tuhandeid veel oma kodudes magavaid peresid ootavad jaamades pikad loomavagunite ešelonid. Stalinliku režiimi masinavärk on valmis töötlema inimesi nagu loomakarja, neid vägivallale allutades. Kuid inimesed pole loomad. Nagu ütleb kellamees Mõistuse Jaan – neil on hing ja see saab haiget. Millised jõud vallanduvad sel ööl, ei loe küüditajad oma nimekirjadest välja. Seal ei seisa Väärikus ja Alistumatus, mida linnast tulnud, Meheks ja Naiseks maskeerunud uue inimese konstrueerijad ei oska oodata. Seal ei seisa ka Hirm ja Hullus, mis ei jäta puutuma nende kannupoisse ega neid endidki.

Tallinnfilm 1989

Režissöör: Jüri Sillart

Stsenarist: Rein Saluri

Osades: Tõnu Kark, Sulev Luik, Kaljo Kiisk, MariaKlenskaja, Ülle Kaljuste, Väino Laes, Arvo Kukumägi, Anne Paluver, Jaan Rekkor jt.

Filmile järgneb arutelu ja avatud vestlusring, kus 1949. aasta sündmuste teemadel vestlevad režissöör Martti Helde ja Eesti Mälu Instituudi vanemteadur Meelis Saueauk.

Film on eesti keeles, filmi pikkus on 1h47min. Osalemine on tasuta! Palume registreeruda siin.