Me teeme seda jälle! Eesti Mälu Instituut koostöös Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonnaga Tallinnas kutsub kõiki ajaloohuvilisi suveülikoolidesse.

Suveülikoolide programmid keskenduvad inimsusvastaste kuritegude ja inimõiguste rikkumise ajaloole Teise maailmasõja ajal ja pärast seda, mida tutvustame Eesti kogemusest lähtudes. Külastame koos mälupaiku ja muuseume, kuulame vabas õhkkonnas huvitavaid loenguid, vaatame teemakohaseid filme ning arutleme, miks on oluline ajalugu õppida ja õpetada, samuti vahetame kogemusi ja ideid, kuidas õppida ja õpetada tundlikke ajalooteemasid keskkonnas, kus ideoloogilised väärtushinnangud võivad omavahel põrkuda.

Suveülikoolist osavõtmine on tasuta. Kõik kohapealsed kulud Eestis (majutus, toitlustamine, transport programmi sees) on kaetud korraldajate poolt. Osalejad tasuvad ise oma reisikulud* Tallinnasse ja tagasi.

Suveülikoolid viiakse läbi inglise keeles.

Kohtade arv suveülikoolides on piiratud, osalemiseks palume kandideerida kuni 7. juunini 2021. Osalejad avalikustame 11. juunil.

 

Suveülikool õpetajatele ja noortele ajaloolastele toimub 25.–30. juulil 2021

Oled ajaloo- ja/või ühiskonnaõpetuse õpetaja, magistri- või doktoritaseme ajalootudeng? Kandideeri suveülikooli SIIN.

 

Suveülikool gümnasistidele ja bakalaureuseastme ajalootudengitele toimub 1.–6. augustil 2021

Oled vähemalt 16. aastat vana, õpid gümnaasiumis või omandad ajalooeriala bakalaureuseõppes? Kandideeri suveülikooli SIIN.

 

Küsimuste korral palume pöörduda: eli.pilve@mnemosyne.ee

* Sõidupiletid palume soetada alles pärast korraldajapoolset kinnitust suveülikoolis osalemise kohta.
Tungivalt palume teha reisikindlustuse, mis katab võimalikke Covid-19 viirusest tulenevaid piiranguid.