Kutsume kõiki huvilisi teisipäeval, 30. jaanuaril, kell 18:00 Eesti Mälu Instituudi saali (Tõnismägi 8, Tallinn) dokumentaalfilmi „Andestamine dr Mengelele“ (2006) linastusele.

„Andestamine dr Mengelele“ on dokumentaalfilm holokaustis ellu jäänud Eva Mozes Korist. Eva ja tema õde Miriam sündisid 30. jaanuaril 1934. aastal Rumeenias. 1944. aastal viisid natsid Eva koos perega Auschwitz-Birkenau koonduslaagrisse, kus dr Josef Mengele ja tema töötajad viisid õdede peal üheksa kuu jooksul läbi inimkatseid.

Pärast Teist maailmasõda kolis Eva USA-sse, kus Eva asutas vastuolulise C.A.N.D.L.E.S. (Children of Auschwitz Nazi Deadly Lab Experiment Survivors) muuseumi, mille missiooniks on vihkamise ja eelarvamuste ületamine ning holokaustialase hariduse andmine. Eva šokeerib aga teisi holokaustis ellujäänuid, sest tema tegevuse laiem eesmärk on kurjategijatele andestamine.

Film on ainulaadne ellujäämislugu, kuid samavõrd oluliseks teemaks on andestamine. Kas me suudame andeks anda? Kas me peaksime seda suutma? See on küsimus, millele on igaühel oma vastus.

Filmile järgneb arutelu ja avatud vestlusring, kus andestamise küsimuse üle mõtiskleb emeriitprofessor Mihhail Lotman.

Film on inglise keeles eestikeelsete subtiitritega. Filmi pikkus on 1h 7min. Osalemine on tasuta! Palume registreeruda SIIN.