Eesti Mälu Instituudi ja Tšehhi Vabariigi Suursaatkonna eestvedamisel toimub 3. oktoobril kell 18:00 Eesti Mälu Instituudi saalis (Tõnismägi 8, Tallinn) dokumentaalfilmi “Jakub Grossmanni jälgedes” Eesti esilinastus.

Film on jutustus bussijuht Milan Grossmani otsingutest ja avastustest oma vanaisa Jakubi unustatud jälgedel. Juudi soost Jakub Grossmann põgenes natside poolt okupeeritud Böömimaalt, et leida võimalus ühineda vastupanuvõitlusega. Tema seikluslik teekond Rootsi kulges ka läbi Eesti, tehes siin kurioosseid käänakuid. Pärast kaheksa aastat kestnud uurimustööd arhiivides asub Milan oma vanaisa jälgedes samale teekonnale läbi Euroopa. Teekonnafilm jutustab paralleelselt kahte lugu: esimene jälgib Jakub Grossmanni põgenemist natside eest läbi poliitilisel keemistemperatuuril oleva Euroopa neutraalsesse Rootsi; teine näitab tema lapselapse Milani teekonda 80 aastat hiljem läbi samade paikade, et mõista oma vanaisa eluteed.

NB! Film on tšehhi keeles ingliskeelsete subtiitritega. Filmi pikkus on 60 minutit. Filmile järgneb ingliskeelne arutelu ja avatud vestlusring, kus osalevad filmi autor Milan Grossman ning režissöör ja stsenarist Ilmar Raag. Pakutakse suupisteid ja jooke.

Registreeruda saab kuni 1. oktoobrini siin.

Filmi linastust toetab Tšehhi Vabariigi Suursaatkond Tallinnas.

Loe lisaks: https://www.postopach.com/en

Režii: František Soukup, Kryštof Sýkora

Toimetaja: František Kotačka

Produtsent: Milan Grossman 

Lisainfo: info@mnemosyne.ee

+372 6645039

Tõnismägi 8, 10119 Tallinn