Eesti Vabariigi Haridus- ja Teaduministeerium ning Eesti Mälu Instituut kutsuvad gümnaasiumiõpilasi holokausti mälestuspäevale pühendatud talvekooli, mis leiab aset 21.–23. jaanuaril 2022.

27. jaanuaril tähistatakse rahvusvaheliselt holokaustiohvrite mälestuspäeva. Just sel päeval 1945. aastal vabanesid Auschwitz-Birkenau koonduslaagrist need, peamiselt juudi soost vangid, kel oli õnnestunud veel ellu jääda.

Me teame hästi, kui suure haava jätab terror rahva hinge. Me teame ka, kui oluline on ajalugu mitte unustada ja mitte lasta totalitaarsetel režiimidel taas võimust võtta. Seepärast kutsume Sind veetma nädalavahetuse talvekoolis, kus saad vabas õhkkonnas koos eakaaslastega rohkem teada antisemitismist ja inimsusevastasest kuriteost nimega holokaust, aga ka sellest, kes on juudid kui rahvus, millised on nende kultuur, kombed ja ajalugu.

Kandideeri talvekooli, kui soovid:

  • teada rohkem juudi kogukonnast Eestis,
  • tutvuda juudi ajaloo, kultuuri ja kommetega,
  • külastada juudi muuseumi ja sünagoogi,
  • vaadata filme nii juudi kultuurist kui holokaustist,
  • külastada Klooga koonduslaagri memoriaali,
  • arutleda kõige nähtu ja kuuldu üle.

Kahepäevase talvekooli viivad läbi ajaloolane David Vseviov, esimese ja ainukese eestikeelse juudi kokaraamatu autor Salmen Šois ja tema isa, kellassepp Salman Šois, ning ajakirjanik Juku-Kalle Raid.

Talvekooli osalejate arv on piiratud! Kandideeri osalejaks kuni 3. jaanuarini siin. Tulemustest teatame hiljemalt 10. jaanuaril 2022.

Talvekoolis osalemine on tasuta, s.h majutus ja toitlustus. Rohkem infot: eli.pilve@mnemosyne.ee, +372 5622 9686.